Napisz do nas!
Suncokret Jabuka Krompir Paprika Paradajz Kukuruz Pšenica Soja Malina Višnja Grožđe Ruža Šećerna repa Šećerna trska Srpski Makedonski Slovenščina Polski Portuguese Spanish Italiano Français English Русский 中国的
   
DUMA SWOJEGO NARODU

"Agrostemin" – prezentacja v serbskiej Akademii sztuki i nauki

Osiągnięcie naukowe, z którego byłaby dumna każda
Akademia sztuki i nauki

 
 

– Naturalny bioregulator wzrostu "Agrostemin", odkryty przez Dr Danicę Gajić, która za swoje odkrycie otrzymała Złote wyróżnienie ONZ i oznacza wejście Jugosławii w 21.wiek. "Agrostemin" jest okazją, która umożliwia aby przez zwiększoną produkcję i wyższą jakość plonów ograniczyć kryzys gospodarczy.

Słowa wygłoszone w serbskiej Akademii sztuki i nauki na prezentaciji "Agrosteminu" szerszej publice naukowej. Na prezentaciji byli obecni przedstawiciele serbskiej Akademi sztuki i nauki, znani i wiodący eksperci z dziedziny biomedycyny, jak również gospodarstwa.

– "To już ostatni moment, aby pod patronatem serbskiej Akademii sztuki i nauki przedstawić "Agrostemin" dr Danicy Gajić," – miedzy innymi powiedział Blagota Žarković, dyrektor Saveznog zavoda za patente.

– "To osiągnięcie może być dumą każdej Akademii sztuki i nauki, z Akademia w Sztokholmie włącznie. Światowa organizacija własności intelektualnej poświęciła uwagę temu odkryciu i przyznała naszej odkrywczyni wysokie wyróżnienie za "Agrostemin". To wydarzenie jest spełnieniem, które zasługuje na dumę całego narodu."- w zakończeniu powiedział Žarković.

Akademik prof. dr Ljubiša Rakić, kierownik Komitetu badań biomedycznych serbskiej Akademii sztuki i nauki rownież bardzo wysoko ocenił "Agrostemin": " To odkrycie jest w domenie biologii uniwersalnej. Tak na prawdę chodzi o nowy sposób myślenia, który zasługuje na uwagę..."

Prof. dr Lazar Avramov, prof. dr Božidar Gagro oraz inni wiodący naukowcy z dziedziny agrokultury Jugosławii rownież uznali pozyskanie "Agrosteminu" za niezmierne osiągnięcie, uwzględniając szczególnie fakt, że dr Danica Gajić poświęciła badaniom całe swoje życie.

"Politika Ekspres" z dnia 02.07.1988.

Copyright © 2006-2009 AGROSTEMIN